İtb Danışmanlık

TR UYGUNLUK SERTİFİKASI

Tr Uygunluk Sertifikası , ürünlerin Ulusal Yasalar nezninde  ürün güvenlik şartlarının yerine getirildiğini onaylayan belgeye verilen isimdir. Tr Uygunluk Sertifikası , ürünlerin Rusya Federasyonu’nun da serbest dolaşımına izin veren belgedir.

Ulusal Teknik Regülasyonlar nezninde zorunlu gereklilik kapsamına giren ürünler belirlenmiştir. Yeni teknik regülasyonlar Gümrük Birliği tarafından geliştirilmektedir.  Geliştirilen yeni teknik şartnameler doğrultusunda birçok ürün Gümrük Birliği Teknik regülasyonları doğrultusunda değerlendirilmektedir. Ancak bazı ürünler hali hazırda TR uygunluk Sertifikası kapsamında yer almaktadır.

Etkin teknik şartnameler yetkili merci olan Rosstandart ( Federal Teknik Düzenleme ve Metroloji kurumu ) sitesinde yer almaktadır.

TR Sertifikasyon Önemli Özellikleri:

  • Tr Uygunluk Sertifikasyonu , Rusya Federasyonu’nda geçerli olan bir belgedir.
  • Sadece yetkili kılınan akredite kuruluşlar tarafından belgenin düzenlenmesi ve yayınlanması gerçekleştirilebilir.
  • Sertifikalar, özel şablonlar (örnek TR Sertifikasyon bakınız) onaylı formda verilir.
  • Seçilen sertifikasyon modeli baz alınmak kaydı ile , TR Uygunluk Sertifikası bir grup ürün için yada ticari üretim için verilebilmektedir.
  • TR Uygunluk Sertifikası en fazla 5 yıl için verilebilmektedir.
  • TR Sertifikası , üretici, satıcı yada yabancı üretici tarafından yetkilendirilmiş kurum tarafından alınabilmektedir.
  • Tr Uygunluk Sertifikası ; kesinlikle gönüllülük esasına dayalı uygunluk vermese de gerekli görülmesi durumunda zorunlu uygunluk doğrulama tamamlanlandıktan sonra taslak olarak Gönüllü Gost-r sertifikası hazırlanabilir.

 

 

 

Belge Tescil Maliyetleri

ITB Danışmanlık olarak uzman danışman kadromuz ile ürünlerinizin hangi belgeye tabi olduğunu belirleyerek sizlere profesyonel yardım sunmaktayız.

Doğru Belge temini ve ilgili belge için gerekli zaman hesaplamasını belirleyebilmek adına Online Başvuru formumuzu doldurarak bizlere iletmenizi rica ederiz. Belgenin eksiksiz doldurulması ve imzalı&kaşeli olması bizler için önemlidir.  Farklı şekilde yapılan başvurular malesef işleme alınmayacaktır.  İnceleme 1 iş günü içerisinde yapılarak, hiçbir şekilde ücretlendirmeye tabi değildir.

Yapılan inceleme sonucunda hangi belgenin gerektiği, belge temin süresi ve fiyatları sizlere bir teklif olarak iletilecektir. Onaylamınız ve peşinatın alımı ile işlemler başlatılacaktır.

Tüm konular ile ilgili olarak aşağıdaki iletişim adreslerinden uzmanlarımız ile iletişime geçmenizi rica ederiz.

WhatsApp chat