İtb Danışmanlık

GOST –R  UYGUNLUK SERTİFİKASI

Gost-r Belgesi , ürünlerin Ulusal Yasalar nezninde  ürün güvenlik şartlarının yerine getirildiğini onaylayan belgeye verilen isimdir. Gosr-R Belgesi , ürünlerin Rusya Federasyonu’nun da serbest dolaşımına izin veren belgedir.

Günümüzde , birçok ürün ulusal teknik regülasyonlar yada Gümrük Birliği Teknik regülasyonları doğrultusunda değerlendiriliyor olsa da hali hazırda bazı ürün grupları Gost-r Uygunluk Sertifikasyon süreci kapsamında değerlendirilmektedir.  Ürünlerizin EAC Sertifikasyonuna mı yoksa Gost-r Sertifikasyonuna mı tabi olduğunu öğrenmek için BAŞVURU FORMUMUZU doldururak tarafımıza iletin.

Gost-r Uygunluk Sertifikasyon süreci kapsamında yer alan ürünler  ; Rusya Federasyon Hükümet Yönetmeliği 982 sayılı kanunu kapsamında « Zorunlu Sertifikasyona tabi Uygunluk Değerlendirme formu doğrultusunda Birleşik Listede yer alan ürünlerin onaylanması » şart koşulmuştur.

Liste düzenli olarak güncellenmektedir ve güncel liste Rosstandard ( Federal Teknik Düzenleme ve Metroloji Kurumu ) sitesinden yer almaktadır.

Dikkat edilmesi gereken bir hususta , Gost R Sertifikasyon sistemi hazırlanan Gost –r  Uygunluk deklerasyonunu , diğer uygunluk sertifikalarının yerine tercih etmektedir.

GOST R Ürün Belgelendirmenin Önemli Özellikleri:

  • GOST R uygunluk belgesi Rusya Federasyonu içinde geçerlidir.
  • Sadece Gost-r Uygunluk Sertifikasyonu yürütme ve belge çıkartma konusunda akredite kurumlar belge düzenleyebilmektedir.
  • Sertifikalar, özel şablonlar (örnek GOST R belgesi bakınız) onaylı formda verilir.
  • Seçilen sertifikasyon modeli baz alınmak kaydı ile , Gost-r Uygunluk Belgelendirme Sertifikası bir grup ürün için yada ticari üretim için verilebilmektedir.
  • Gost-r Uygunluk Sertifikası en fazla 5 yıl için verilebilmektedir.
  • Gost-r Sertifikas , üretici, satıcı yada yabancı üretici tarafından yetkilendirilmiş kurum tarafından alınabilmektedir.
  • Gost-r sistemi ayrıca gönüllülük esaslı da verilebilmektedir.

 

Belge Tescil Maliyetleri

ITB Danışmanlık olarak uzman danışman kadromuz ile ürünlerinizin hangi belgeye tabi olduğunu belirleyerek sizlere profesyonel yardım sunmaktayız.

Doğru Belge temini ve ilgili belge için gerekli zaman hesaplamasını belirleyebilmek adına Online Başvuru formumuzu doldurarak bizlere iletmenizi rica ederiz. Belgenin eksiksiz doldurulması ve imzalı&kaşeli olması bizler için önemlidir.  Farklı şekilde yapılan başvurular malesef işleme alınmayacaktır.  İnceleme 1 iş günü içerisinde yapılarak, hiçbir şekilde ücretlendirmeye tabi değildir.

Yapılan inceleme sonucunda hangi belgenin gerektiği, belge temin süresi ve fiyatları sizlere bir teklif olarak iletilecektir. Onaylamınız ve peşinatın alımı ile işlemler başlatılacaktır.

Tüm konular ile ilgili olarak aşağıdaki iletişim adreslerinden uzmanlarımız ile iletişime geçmenizi rica ederiz.

WhatsApp chat